28.10.2022

Dlaczego woda z kranu jest zła? 5 pytań o wodę, na które musisz znać odpowiedź

Kontrowersyjne kwestie wokół wody z kranu stopniowo zaczynają cichnąć. Lekarze i naukowcy zgodzili się już, że woda z kranu nie jest dobra, jeśli bardzo dbasz o swoje zdrowie, dlatego woda pitna musi być oczyszczana. Ale dlaczego nie możemy od razu dostać czystej wody z kranu, skąd takie trudności?

1. Jaką drogę pokonuje woda, zanim dotrze do naszego domu?

Jeśli chodzi o miasto, głównymi źródłami wody, którą pijemy, myjemy i gotujemy są najbliższe rzeki, jeziora i zbiorniki wodne. Z tych źródeł woda trafia do stacji uzdatniania wody. Teoretycznie powinno się tam czyścić i to czyszczenie rzeczywiście istnieje, ale kluczowy problem polega na tym, że potem woda jest pompowana do rur za pomocą pomp, gdzie jest ponownie zanieczyszczana. Dlaczego znów staje się bezużyteczna? Wynika to z wieloletniej eksploatacji i niskich kosztów instalacji wodno-kanalizacyjnych.

2. Co jest nie tak z wodą z kranu?

W związku z tym, że woda jest zanieczyszczona w drugiej rundzie, staje się ona zasadniczo zagrożeniem dla zdrowia. Woda, zanim dostanie się do naszego kubka, „zabiera” bakterie i wirusy, cząstki alg, metale ciężkie, chlor (stąd charakterystyczny zapach jest szczególnie wyczuwalny w niektórych miejscach), osady stałe, substancje rakotwórcze i inne, delikatnie mówiąc, z stare fajki apetyczne substancje. Oczywiście wszystkie z nich są w stanie wyrządzić wielką szkodę zdrowiu. Oczywiście nie stanie się to w dzień czy dwa, ale w dłuższej perspektywie realnie wpłynie to na jakość życia.

3. Jakie szkody dla zdrowia może wyrządzić woda z kranu?

Wysoka zawartość chloru w wodzie grozi zwiększeniem ryzyka zachorowania na raka, cząsteczki grzybów i alg wpływają na narządy trawienne i krew, co prowadzi do różnych chorób. W wodzie można również znaleźć azotany i pestycydy, które powodują beri-beri i głód tlenu. Wirusy i bakterie to najpoważniejszy problem, który może prowadzić do infekcji jelitowych. To nie przypadek, że w wielu instytucjach, hotelach, hotelach, biurowcach widnieje informacja, że ​​wody z kranu nie można pić. Metale ciężkie zawarte w wodzie powodują zatrucia, prowadzą do stopniowego osłabienia tkanki kostnej i są niezwykle wolno wydalane z organizmu.

4. Jaki jest najlepszy sposób oczyszczania wody?

Wrząca woda, zmiękczacze wody, wkładki do kranów, filtry węglowe, filtry dzbankowe, destylatory to półśrodki w zakresie oczyszczania wody. Na przykład po ugotowaniu wirusy i bakterie zostaną wyeliminowane, ale ilość tych samych pestycydów i azotanów wzrośnie. Ponadto do wody dostanie się stały osad w postaci kamienia. Jeśli chodzi o zmiękczacze, jest to również kontrowersyjna metoda czyszczenia. Po pierwsze są bezużyteczne wobec chemikaliów, bakterii i zarodników, a po drugie ich działanie jest utrudnione ze względu na konieczność dodania soli neutralizujących minerały. Filtry węglowe oczyszczają wodę z zanieczyszczeń chemicznych, ale przepuszczają wirusy i bakterie, a destylacja czyni wodę całkowicie bezużyteczną. Okazuje się, że każda metoda oczyszczania jest skuteczna w odniesieniu do jednej grupy substancji, ale nie działa w sposób kompleksowy. Dlatego potrzebny jest system oczyszczania wody, który „poradzi sobie” ze wszystkimi rodzajami zanieczyszczeń, ale jednocześnie nie „zabije” dobrodziejstw wody.

5. Co stanie się z wodą, gdy przejdzie przez system odwróconej osmozy?

Woda pod ciśnieniem przepływa przez membranę odwróconej osmozy. Jego wymiary są tak małe, że przechodzą przez nie tylko cząsteczki wody, zatrzymując wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, a także wirusy i bakterie. W ten sposób po niewidocznym działaniu systemu do szklanki dostaje się absolutnie czysta woda, której nie trzeba gotować ani wykonywać innych rodzajów obróbki i oczyszczania. Ta woda jest całkowicie zdatna do picia.

 

Pij tylko czystą wodę i dbaj o swoje zdrowie!