Od czasu do czasu piszemy artykuły, które mogą być dla Ciebie interesujące i przydatne.
16.11.2022
Domowe laboratorium uzdatniania wody: Jak działa odwrócona osmoza?

Woda z kranu uzdatniona systemem odwróconej osmozy staje się całkowicie zdatna do picia.

16.11.2022
Co dzieje się z organizmem, jeśli długo pijesz wodę z kranu?

Woda z kranu przechodzi szereg testów, ale nawet po tym nie można jej uznać za całkowicie zdatną do picia.

16.11.2022
Choroby, metale ciężkie i brudna kanalizacja: dlaczego woda z kranu to nie tylko H2O?

Woda z kranu może wydawać się być całkowicie czysta, bez widocznych zanieczyszczeń, dziwnych zapachów i odpadów- lecz w rzeczywistości tak nie jest co pokazuje szereg eksperymentów wodnych.

28.10.2022
Skąd się bierze kamień i dlaczego jest niebezpieczny dla zdrowia?

Żółto-szary nalot, nieprzyjemny posmak, a w szczególnie zaawansowanych przypadkach ledwo zauważalny nalot na schłodzonej wodzie - to oznaki osadzania się kamienia, które obserwujemy na co dzień.

28.10.2022
Woda butelkowana: czy warto?

Woda butelkowana nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim jest nieekologiczna ze względu na generowanie odpadów plastikowych. Posiada w sobie mikroplastik który wraz z wodą przedostaje się do organizmu. Można też zauważyć, że kosztuje więcej niż woda z kranu, co może być nieopłacalne w dłuższej perspektywie.

28.10.2022
Dlaczego woda z kranu nie jest zdatna do picia? 5 faktów które musisz znać!

1. Zanieczyszczenia chemiczne - Woda z kranu może zawierać różnego rodzaju substancje chemiczne, takie jak pestycydy, metale ciężkie czy substancje przemysłowe, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

2. Zanieczyszczenia biologiczne - Woda z kranu może być skażona bakteriami, wirusami czy innymi drobnoustrojami, co może prowadzić do chorób zakaźnych, takich jak np. biegunka czy zapalenie żołądka.

3. Obecność związku chloru - Woda z kranu jest  chlorowana w celu zniszczenia bakterii i wirusów, jednak duża ilość chloru w wodzie może prowadzić do nieprzyjemnego smaku i zapachu oraz być szkodliwe dla zdrowia.

4. Starzenie się instalacji wodociągowej - Woda przepływająca przez stare rury może być skażona różnymi substancjami, takimi jak ołów, co może prowadzić do zanieczyszczenia wody.

5. Niskie standardy jakości wody - W niektórych regionach, standardy jakości wody mogą być niższe niż w innych, co oznacza, że woda z kranu może nie spełniać wymagań dotyczących czystości i bezpieczeństwa.